Highlanders

פרק 2: חטאי אבות - חלק ד'

אלכסנדר רץ אל האישה בזעם ואנשים באים לבדוק מה קורה, באים לעזור או בשוק.
אלכסנדר סילק את הסקרנים, העמיד פנים שהיא נחלצה בנס, והביא אותה לחדר. פגשנו שם את מר אייברי קונור, האיש הממושקף שראינו הולך לקפטן. הוא אמר לנו שלדעתו מדובר ברוח רעה של אינדיאני.

מר קונור, מתלמד אצל נטורליסט בארצות הברית. הוא אמר שהרוח קשורה לחפץ או למקום שקשורים לביצוע פשע כלפיו והיא נוקמת בהם. היה דיון האם עשינו משהו שגרם לה לתקוף אותנו או לא. האם עשינו משהו שהפריע לה. ההנחה היא שהפרענו לה. קונור ואלכסנדר התחילו להחליף בניהם פרטים. פוקס בודק בטארוט ומגלה שהיא לא סיימה ושהיא כנראה הולכת לתקוף היום או מחר. הצפי לעגון הוא מחר. קונור מתחיל לשים לב למלח בחדר ולדיבורים המוזרים של פוקס. דיברו גם על זה שלדני שנפגע באותו היום, היה זהב שאולי היה מאינדיאנים. העלו את הרעיון לזרוק את הזהב מהים. פוקס עשה קריאה וראה שיש שם מישהי צעירה באולם האירועים ויש להקה. גילה גם שהזהב כנראה לא רלוונטי בכלל.

העירו את אליזבת’, שאמרה שהיא פצועה מדי. בדקו מתי ההופעה שפוקס ראה. גילו שההופעות זה מחר בבוקר המאוחר (הלהקה), תזמורת. האישה עברה דרך אלכסנדר בזמן שהם היו שם. הוא הרגיש שממש קר לו ונגמר לו האוויר. היא הסתכלה עליו כאילו זה לא היה צריך לקרות ואז התכוונה להיעלם. פוקס זרק עליה מלח וזה נראה כאילו הוא שפך עליה מים רותחים והיא מיד נעלמת דרך הקיר.

הם מחליטים לא להעיר את אליזבת’, והולכים לבחון את אולם האירועים. הם בוחנים אותו ובודקים מה אפשר לעשות. בארוחת הערב קונור מצא אותם. אמר שהקפטן לא ממש הקשיב לו. הוא גם לא הסכים לתת לקונור להסתכל בחפצים של האנשים שמתו. ישקלו להגיד אם הם ימצאו משהו מעניין. אלכסנדר מדבר גם הוא עם הקפטן. אמר לו לגבי המלח. כמו כן, הקפטן אישר לו לעשות מעצר אזרחי. סיפרו גם לקונור את מה שקרה להם.

במהלך הלילה היו 2-3 פעמים שנראה כאילו מישהו ניסה לתקוף את החדר. אליזבת’ גילתה את זה כי היא התעוררה כמה פעמים בגלל הכאב.. אליזבת’ התעוררה וסיפרה להם מה שקרה. התחיל דיון בנוגע לסיבה, כנראה היא ניסתה להיכנס.

בארוחת הבוקר פגשנו את קונור שסימן לנו לבוא לשלוחן שלו. התחיל לחקור האם תקפו אותם במהלך הלילה. ציין שצריכים להגיע לבוסטון עוד באותו היום. אלכסנדר בוחן את השעון של קונור. גילה שהיה בכל המקרים של הרציחות, וכתב הכל. על השעון יש סמל כלשהו שנראה של יחידה עם נמר או פנתר. זה נראה כמו סמל של יחידה לוחמת וזו יחידה קיימת וזה נראה כמו סמל של יחידת רגלים. בהתחשב בזה שאמר שזה של סבא שלו, אז אלכסנדר מבין שיש סיכוי טוב שזה היה במלחמה על הקולוניות. פוקס מצא 6 נשים שעונות על הקריטריונים.

אחרי ארוחת הבוקר אנחנו הולכים לאולם האירועים. דיברנו עם קונור בזמן הבוקר. המשכנו לתזמורת וראינו שם כמה נשים צעירות. ואז ראינו את האינדיאנית מתחילה לדבר עם אחת מהן. מריאן דברו. אליזבת משכה אותה אחורה מהאינדיאנית, אלכסנדר זרק על האינדיאנית מלח ופוקס ניסה לתקוע בה חרב מרוחה במלח. המלח והחרב השפיעו. החרב אפילו הפריעה לאינדיאנית לעבור דרך הקיר.

הלכנו לדווח לקפטן על מה שקרה ולקחנו איתנו את מריאן. כאשר תחקרנו אותה הסתבר שסבא שלה לחם באותם קרבות (אולי גם באותה היחידה) עם סבא של קונור. הקפטן עדיין לא מאמין שזו רוח אבל מריאן כן, ונתנו לה מלח להגנה. הלכנו לדבר עם קונור וניהלנו איתו שיחה בתא שלו והבטנו ברשומות שלנו. סבא שלו שירת בגדוד חי"ר 58 עם עוד שני קרובי משפחה של אנשים שנרצחו (היו רשומים במפורש ברשומות עם אותו שם משפחה). אין ראייה חד משמעית לקרוב משפחה של הדני ולסבא של מריאן אבל זה נראה סביר. סבא שלו כנראה הסתיר דברים שנעשו שם – ייתכן שפשע נגד האינדיאנים. קונור חושש שהוא המטרה הבאה. פוקס עשה קריאת טארוט אחרונה לפי סיום הפגישה.

View
פרק 2: חטאי אבות - חלק ג'

הקפטן הכריז שאולי כן יש קשר בין הרציחות וביקש שמי שיש לו מידע, יעביר להם את המידע. פוקס הלך לחדר אחרי ארוחת הבוקר בשביל לקרוא בטארוט, אלכסנדר ואליזבת’ הלכו להסתכל על המקומות בהם מתו האנשים הקודמים. בחדר המשחקים גילינו כי לקחו את שולחן המשחקים עליו נהרג האדם הקודם. פוקס גילה בטארוט שמדובר בישות נקמנית.

אלכסנדר הגיע לחדר האשפה בסיפון התחתון לאחר שאמר שנאבד לו מסמך כלשהו. אלכסנדר נכנס לחדר ורואה את השולחן שהעיפו אותו. כשאלכסנדר נוגע בשולחן, הוא רואה מישהו שמאחוריו יש מישהי עם שמלה צבעונית וקצת דהויה ועם צבע העור שראינו. דיברנו עם הבחור שבחוץ והוא אמר שמבחינתם זה תאונה כנראה.

כשחוזרים לחדר אליזבת’ מחליטה לצאת לטייל. על הסיפון הקדמי יש אישה עם בגדים לבנים וכלב סטר בשם ביילי. אליזבת’ ניסתה לדבר איתם והם לא היו במקום של הרציחות. למרות זאת, הכלב העביר תמונה שלה ושל איש עסקים כלשהו, בסיפון האחורי בשעת בוקר-צהריים. היא הולכת לקרוא לאחרים והם הולכים לסיפון האחורי.

בסיפון האחורי אנחנו מוצאים את האישה הזו ואת האיש שלבוש מהודר. האישה קולטת אותנו ואז פוקס מנסה להסתכל עליה בעין השלישית והיא נראית לא שייכת (האישה). היא רואה אותנו וחושפת את השיניים שלה בצורה לא אנושית. פוקס היחיד ששם לב שצד אחד של ספינת ההצלה שמעלינו נפל ואז הספינה פשוט מסתובבת ופוגעת בצד של הספינה ונכנסת באדם כ"כ חזק שהוא עף חצי סיפון ונמרח על הסיפון. יש שובל דם קטן. פוקס מנסה להתמקד באישה. היא מחייכת אחרי שהאיש נפגע ורצה משם. אלכסנדר ואליזבת’ רצים אחריה. היא עברה דרך דלת כלשהי והם כבר לא רואים אותה. הם חוזרים לגופה ואלכסנדר נוגע באדם ומקבל חיזיון על זה שהתחיל עם האישה. אליזבת’ פשוט חיטטה לו בכיסים ומצאה שם מעין אבן מוזרה. הלכו לחדר של האדם ושם אליזבת’ הראתה להם את האבן ואלכסנדר הסביר שזה עופרת זהב. בחדר שלו מצאנו מזוודה שהוא לא פרק. מזוודה גדולה. . מצאנו את היומן שלו. קוראים לו תומאס הינטר. הוא דני. יש על המזוודה חותמות (יצאה מדנמרק והיה עוד גרמניה, צרפת ואנגליה)

כשהם חוזרים לחדר, אלכסנדר מתחיל לקרוא את היומן. היומן כתוב באנגלית והוא בכתב יד אלגנטי אבל גברי ומתאר בעיקר נשים שהוא כבש. לקראת סוף היומן הוא מספר על מישהי שהייתה מאהבת שלו והבעל שלה לא אהב את זה. הוא החליט ללכת לעולם החדש בשביל לברוח גם מהבעל.

אליזבת’ חזרה לזירה והחזירה להם את הדברים (חוץ מאשר את עופרת הזהב) ותחקרו אותה על מה שראתה. אמרה כי אביה והיא התערבו. אלכסנדר ופוקס הלכו לקפטן. הם סיפרו לקפטן את מה שהם ראו וקישרו את האישה גם לרצח הקודם. הקפטן אמר שיכול להיות שיש מסתננת בספינה שלהם. בדרך שלהם החוצה, הן נתקלים באדם שלבוש בבגדים יותר פשוטים ועם משקפיים.. הוא נכנס לדבר עם הקפטן. לא לבש מדי צוות (איש פשוט).

לאחר מכן הם נפגשו בחדר. פוקס פיזר מלח והלך לנוח. אלכסנדר תחקר את אליזבת’ לגבי הכוח שלה והדיבור עם החיות. סיכמנו כי נברר איתה האם גם היא ראתה את האישה הזו.אליזבת’ התחילה לכתוב את כל מה שהם יודעים על האישה הזו. עלתה השאלה האם יש לה דמות גשמית או לא, והאם היא שולטת על מי שיראה אותה. אלכסנדר הבין שמישהו ראה אותה ומישהו אפילו רקד איתה.

פוקס פתח את הקלפים וראה שיש קשר עתיק שקשור לעולם החדש ומחבר את הקורבנות בקשר חזק.

הם אוכלים ארוחת צהריים ואז אליזבת’ מתחילה לחפש את הכלב. הם יוצאים לסיפון הקדמי. ברגע שאני מסתגלת לאור אני מספיקה לשבריר שניה לראות שהיא שם באמצע הסיפון הקדמי ואז משהו גדול וכבד פוגע לי בגב (שרשרת כלשהי כבדה)

View
פרק 2: חטאי האבות - חלק ב'

לאחר ששחקן הקראפס מתמוטט על השולחן אליזבת לוקחת ממנו בחטף קצת מהנוזל שעל שפתיו שבו היא מזהה גוון כחול בנוסף לרטיבות של יין. היא טובלת ממחטת בד בנוזל ולוקחת אותו לבדיקה אצל פתולומי.
היא ממהרת לחדר, כולם בודקים את הנוזל. פתולומי מזהה נוזל נוסף ביין ופוקס רואה קשר מסויים לעולם שמעבר אבל לא יכול להגיד לגמרי מה זה. כל זאת בלי לגעת בנוזל.
כולם הולכים ביחד לחדר המשחקים ועושים את קטע הסבא הסנילי, האבא החולני והבת הדואגת אל מול חברי הצוות שכבר עומדים לצד הגופה. אליזבת מחליטה לבדוק אם הנוזל שבממחטה יכול לפגוע במי שנוגע בו ומורחת אותו קלות על עובר אורח בחדר המשחקים. לא קורה דבר ופתולומי בודק את הנוזל. הוא מגלה שהוא אוורירי יותר מהיין הדביק.
פוקס רואה קשר ברור בין האקטופלזמה שהיתה על הגופה הקפואה לבין סימני האקטופלזמה על שפתי הנרצח הטרי.
אליזבת מנסה להתקרב לגופה ונתפסת, מתבקשת להתרחק. לאחר מספר רגעים הקפטן נכנס ומבקש מכולם להירגע. פוקס ניגש אליו בהיסטריה ושואל מי האיש וכיצד יוכלו להגן עליו (על פוקס) מפני הרעה שהתרגשה על הנרצחים. הקפטין מודיע שאין קשר בין המקרה של הבוקר למקרה הנוכחי ככל הנראה ואומר לפוקס שיודיעו בהמשך על ממצאי החקירה. פוקס מתרחק בחוסר רצון כשהוא צועק את תיאור הדמות שרקדה עם הנרצח הקודם וכן את מספר החדר שלהם.
לאחר מכן נכנס הרופא, בודק את הגופה ומוציא מכיס המקטורן של הנרצח ארנק. מוסר אותו לקפטיין. שם הנרצח: פרנץ דרמונד. וגם מספר החדר בו שהה מתגלה
הצוות יוצא לכיוון חדר הנרצח ואליזבת בעקבותיו.
פתולומי נוגע בכוס היין ונגלה לפניו חזיון של כל מה שקרה לה לפני שהגיעה לשפתי הנרצח.
יד כהה מחזיקה בה, (עמית. אתה יכול להוסיף פה אם אתה זוכר עוד פרטים) מוסיפה לה נוזל, מניחה אותה, יד לבנה מרימה אותה והיא מגיעה לשפתיים גבריות. שם נגמר החזיון.
פתולומי רוצה מאוד להודיע את מה שגילה לאליזבת. הוא ופוקס עוקבים אחרי תחושת איש הנצח שלהם לכיוונה. אליזבת בינתיים מתחבאת ועוקבת אחרי הצוות שנכנס לחדר. היא מנסה לפתות את אחד מהשומרים והוא מסמיק ונקרא להתרכז בחדר. החדר נסרק בשעה שאליזבת מתחבאת מעיני הצוות.
פתולומי ופוקס מתקרבים לאליזבת, מגיעים למסקנה שהם לא רוצים להרוס את מקום המחבוא שלה והולכים אליה מכיוון אחר. הצוות סורק את החדר ויוצא עם מזוודה.
החבורה חוזרת לחדר ומעלה השערות.
פתולומי, שיודע לזהות גווני עור כהה, מגיע למסקנה שכל המלצריות שראו אינן בעלות צבע כמו בחזיון. היות והוא היה כבר בעולם החדש הוא מניח שמדובר באחת מתושביו הפראיים של העולם החדש שהם מכנים אינדיאנים.
פוקס מציע ללכת כולם לארוחת הצהריים, בה ישתתפו רוב אם לא כל המלצרים בספינה
בשלב מסויים הם שומעים את הקפטן מודיע על הרצח השני ושאין קשר בין הנרצחים
החבורה חושבת אחרת.

View
פרק 2 - חטאי האבות, חלק א'

לאחר שפטולומי קיבל בירושה מג’ון אוריה אחוזה בעיירה בולטון שבמסצ’וסטס, הוא החליט להפליג לשם ושכר את פוקס כשומר ראש נוסף.
עלינו על הספינה ‘מרי מלכת הסקוטים’ מנמל ליברפול, אנגליה אל נמל בוסטון, מסצ’וסטס.

שלושה ימים לפני ההגעה ג’נטלמן בשם בוורלי דאנס רקד עם נערה אינדיאנית מסתורית וקפא למוות, כאילו עמד כל הלילה בשיא החורף הלונדוני. רוחו השאירה אחריה עקבות אקטופלסמיות.

מאוחר יותר כאשר אליזבת יצאה לסייר היא הבחינה שבחדר ההימורים, מישהו באחד השולחנות התמוטט ונרתעו ממנו.

View
פרק 1: מוות שקט - חלק ה'

התחלנו קרב עם היריב ועם המיניונים שלו – ביבופ, רוקס וטדי.
אליזבת ניסתה ליזום דו קרב עם היריב, אבל הוא התעלם ממנה ונתן למיניונים שלו לירות ברקים עליה. היא נפגעה מברקים, אבל אציחלה לחתוך לביבופ את כף היד, לחסום ברק ולהפנות ברק ליריב. היא קראה לעזרתנו ורמזה שאלכסנדר צריך להישאר בפנים עם ג’ו. דומיניקה ופוקס יצאו החוצה להילחם. פוקס גרם לשני מיניונים לחשוב שהם שומעים רעם כל פעם שיש ברק וכך לנטרל אותם. דומיניק נלחמה עם חרב. לתוך הקרב אלכסנדר החליט שהקרב נוטה לרעתנו ושהוא יועיל יותר בחוץ והצטרף גם.

View
פרק 1: מוות שקט - חלק ד'

אלכסנדר שומר. פוקס לא מוכן. אליזבת’ נפצעה קשה אבל הייתה בסדר גמור בבוקר. במה שאמור להיות בבוקר, לא ממש רואים את השמש. מרגיש כמו דמדומים וזה ממשיך ככה. אנחנו מגלים שזאת לא סתם סערה. אנחנו מאכילים את הסוסים ואז מתחילים.

מישהי מגיעה ואליזבת’ מדליקה את המדורות. מישהי בשם דומיניק. אליזבת’ מכניסה אותה אחרי שהיא מרחיקה את החרב שלה. מציגה את עצמה בתור חברה של ג’ו אריה. ג’ו אריה עצמו מאוד חולה. גילינו פרטים חדשים על היריב. אליזבת’ התחילה ללכת כל שעה לראות את החומה ואם רואים משהו מבעד הגשם.

הגיע שליח בשעה שלוש

בשעה שבע השמש כבר מאחוריי, השמש מתחילה לשקוע. רואים אותה מעבר לכיסוי עננים והכל נראה סבבה. מאריך את טווח הראיה שלי. בשעה שמונה, איך שאני פותחת את הדלת של המגדל הדרום מזרחי, אני רואה קבוצה של אנשים, רכובים על סוסים עם מעילי גשם. הם קרובים. הם מגיעים עוד 10 דקות. אליזבת’ בקושי הצליחה לשמור על הלהבה דולקת. עדיין נשארה שרפה אבל אנשים יכולים לעבור. לא יכולה לגעת כמה אנשים יש שם. בין 3-5. במרחק הזה, אני מזהה שיש איש נצח אחד חזק ועוד כמה שאני לא בטוחה.

החלטנו שאליזבת’ תאתגר את ‘היריב’ והאחרים יהרגו את האנשים שמגיעים איתו. אליזבת’ עומדת בחוץ. בחצץ יורד גשם ואני רואה שארבעה אנשים מגיעים על סוסים. הם מגיבים לסף, רואים את ערימת הלהבות שלא נשאר ממנה הרבה, הם יורדים על הסוסים ונכנסים פנימה. הם לבושים במעיל גשם. אחד מהם קצת גבוה יותר מהאחרים. הוא מחזיק מה שנראה כמו חרב ענקית ממה שאדם אמור להשתמש. נראה גם שהוא משתמש בה. הוא מחזיק אותה מוכן. האחרים נמוכים ממנו. לא נראים כאלה בריונים והם מחזיקים חרבות קצרות. הם נכנסים פנימה, כאילו זה המקום שלהם. הם רואים את אליזבת’, מסתכלים עליה ולמרות הגשם והרעש והברקים והרעמים, יש ברק אחד שפוגע קצת מעבר לחומה והוא מאיר אותם בהבזק של אור ואני רואה שהגדול זה ‘היריב’. הוא מסתכל עליי בחיוך זאבי וגם עם הרעש אליזבת’ שומעת אותו נוהם.

View
פרק 1: מוות שקט - חלק ג'

מתחילים כשכולם עדיין ישנים ופוקס היחיד שהתעורר. אלכסנדר שומר מעל החומה, היתר נמצאים בחדר. אליזבת’ ישנה ליד הדלת. פוקס מתעורר אבל לא יודע למה.

אליזבת’ מתעוררת כאשר מישהו מתחיל לחתוך לה את הצוואר. יש מישהו שעומד ליד ג’ו אריה, מישהו לידה ומישהו שמחזיק את הדלת פתוחה. נלחמנו מול שלושה אנשים (שמוליק, קיפוד וגדי) כששמוליק ברח, גדי נהרג וגם קיפוד.

אליזבת’ נפצעה.

בבדיקה של פוקס, לשתי הגופות לא הייתה נשמה אלא משהו מוזר שברח בדיוק אחרי שהם מתו. אלכסנדר ופוקס התחילו לברר מבחינה היסטורית על האנשים האלה. אלכסנדר נזכר שאולי קרא על משהו כזה בספר שבאותו הזמן הרגיש כמו אגדות וסיפורי מעשיות. זוכר ששמע משהו, אבל לא זוכרת איפה ולמה

אלכסנדר מנסה לחבוש את אליזבת’ ולא מצליח במיוחד, וגם היא לא. ואנחנו אחרי זה חוזרים לישון כי בעצם אמצע הלילה. אנחנו הולכים לישון לשמע הרעמים המתקרבים והאש הדולקת באח.

View
פרק 1: מוות שקט - חלק ב'

יומיים לפני שאלכסנדר פטולומיי ואליזבת’ לוקסלי יצאו מכיוון אוקספורד למקום בו נמצא ג’ו אריה, הרגיש רותפורד פוקס נוכחות מאוד חזקה והחליט ללכת לברר מה הנוכחות הזו. הוא נכנס לפונדק בעיירה הקטנה בה היה וחיפש מישהו שיבוא איתו. לאחר שניסה לשכנע צעיר שיבוא איתו (ואימו של הצעיר אסרה זאת) הוא נאלץ ללכת לבדו בעקבות התחושה.

טולומיי ואליזבת’ הגיעו לטירה נטושה ובהתחלה התיישבו שניהם באורווה. אליזבת’ הלכה לסרוק את המקום בזמן שטולומיי נשאר באורווה. היא פגשה את ג’ו אריה והלכה להביא את פטולומיי, שבינתיים פגש את פוקס.

אלכסנדר ניסה לשכנע את פוקס לעזוב. בסוף פוקס הלך אחרי אלכסנדר לפגוש את ג’ון, ופוקס החליט להישאר.

בזמן שאליזבת’ סקרה את הטירה בחיפוש אחר מקום להסתתר בו עד שג’ו אריה ימות, הגיע שליח שמסר להם ש"היריב" בא והוא מחפש את ג’ו אריה ומתכוון להרוג אותו. אליזבת’ הרגה את השליח (לאחר שטולומיי דרש ממנה) ואז הם התחילו להתארגן במטבח בשביל להסתתר שם. הם הכינו ערימה של דברים נשרפים בכניסה לטירה, ככה שאליזבת’ תוכל להצית אותה בעזרת חץ בוער. היא לקחה על עצמה את המשמרת הראשונה.

באמצע הלילה פוקס התעורר כי הוא שמע משהו, אבל כל האחרים לא.

View
פרק 1: מוות שקט, חלק א'

ה-30 ליוני 1855.
בכפר קטן בוויילס, בלת’אזר פוקס מרגיש נוכחות חזקה מאוד נכנסת ליבשת. זה בבירור איש נצח מאוד חזק ומאוד מבוגר. אבל משהו בה מרגיש לא כל כך בסדר, כמו פרי כשהוא מתחיל להיות מקולקל או גבינה שרק מתחילה להחמיץ. הנוכחות זזה הרבה, מקשה על האיתור שלה, עד שהיא עוצרת במקום אחד.

ה-2 ליולי 1855.
אלכסנדר פטולמי ואליזבת’ לוקסלי חוזרים לאוקספורד לאחר טיול מחקר בעולם החדש.
הם גם מרגישים את הנוכחות כשהם נכנסים ליבשת אבל היא עמומה ורחוקה ולא ברורה.
באוקספורד, מחכה להם מכתב מג’ו אוריה, מבקש עזרה.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.